תמונה: איקא, מרדכי ארליך, איילה בקר

הנכם מוזמנים להצטרף אל הצוות של עמק הצבאים! 

אם טבע וסביבה חשובים לך
אם את/ה רוצה לשמור על עדר בר של צבאים ואת/ה אוהב/ת עבודה פיזית בשטח, בכל עונות השנה
מקומך אתנו!
הצלחנו להציל את העמק ואת הצבאים משיני הדחפורים ומשמיכת הבטון! אזור המחייה של עדר הצבאים, המשתרע על 250 דונם, הוכרז וטופח כפארק טבע עירוני בירושלים .העמק נפתח לקהל הרחב. המבקרים יוכלו לצפות בצבאים ובציפורים בסביבתם הטבעית, בלב העיר.
 
הפעילות בעמק רבה ומגוונת:
ניהול עדר הצבאים: צריך להגן על העדר מפני תנים, כלבים משוטטים ואיומים אחרים. בני השירות משגיחים על מצבו הבריאותי העדר, ולומדים להכיר כל צבי.
שיקום ותחזוקת השטח: בני השירות מתחזקים את הגדר שמקיפה את העמק ושומרת על העדר. הם נוטעים וגוזמים עצי פרי, מעשבים בחרמשים ממונעים, משקמים טראסות ומטפחים פינות ישיבה. בני השירות דואגים למערכת ההשקיה ובונים בתי גידול המושכים בעלי חיים.
סקרי טבע מדי פעם יוצאים אנשי עמק הצבאים, כחלק ממחלקת סקרי טבע של החלה"ט, לסקרי טבע בכל הארץ. זוהי הזדמנות ללמוד בשטח בוטניקה, זאולוגיה, צפרות ממטובי המומחים בארץ!
 פעילות קהילתית: כאתר טבע עירוני מרכז העמק עבודה קהילתית נרחבת. הקהילה שלנו מקרבת אוכלוסיות שונות, חינוך מיוחד, גמלאים, חובבי טבע ומבקרים מזדמנים.
הדרכת קבוצות: קבוצות רבות מגיעות לעזור בשיקום השטח ובני השירות מדריכים אותם. כשהפארק יפתח, ישולבו בני השירות במערך הדרכת קבוצות המתנדבים העובדים.
קבלת קהל:  בני השירות הלאומי (אזרחי)  ישולבו בצוות שיקבל את המבקרים וידריך אותם ברחבי הפארק.
 
עמק הצבאים הוא גדול, אבל הצוות שלנו קטן חם, ומשפחתי. אנחנו מחפשים מתנדבי שרות לאומי אזרחי שיצטרפו אלינו. אם יש לך ראש גדול, רצון להשקיע, אהבת טבע ובעלי חיים, מקומך איתנו. אם יש לך ניסיון בהדרכה – זה יתרון.


 
להתראות בעמק הצבאים!